Dlaczego warto zainwestować w responsywną stronę internetową?

Data dodania: 15.02.2018


Już od dłuższego czasu, strony internetowe stanowią podstawę działań marketingowych prowadzony w sieci. Jeżeli nie ma cię w internecie – nie istniejesz. To powiedzonka zna już wielu przedsiębiorców, których nie trzeba specjalnie nakłaniać do tworzenia stron, które zaprezentują ich ofertę i umożliwią potencjalnym klientom odszukanie ich. Niestety – nie są oni jeszcze przekonani co do projektowania stron responsywnych, co jest dużym błędem. Każda strona w obecnych czasach powinna być responsywna – przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się dlaczego!

Responsywność określana mianem RWD, stanowi możliwość czytelnego przeglądania stron na urządzeniach mobilnych, takich jak tablet oraz smartfon. Jeszcze nie tak dawno, w tym celu trzeba było tworzyć osobną, mobilną wersję portalu, co wiązało się z wyższymi kosztami projektu. Dodatkowo, posiadała ona duże ograniczenia w stosunku do tradycyjnej strony otwieranej na komputerze. Obecnie tworzy się najczęściej jeden projekt strony. Strona RWD odczyta na jakim urządzeniu jest wyświetlana i automatycznie dopasuje odpowiedni układ treści, który będzie czytelny dla odbiorców.

Strony www Szczecin

Obecnie do przeglądania zasobów sieci służy mnóstwo urządzeń – od komputerów stacjonarnych, przez notebooki, tablety, a nawet smartfony. Firmy produkujące te urządzenia poszerzają wciąż ofertę, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Różne urządzenia muszą zatem mieć możliwość wyświetlenia strony, która będzie przejrzysta i przystępna w odbiorze.

Według badań do końca obecnego roku smartfony całkowicie wyprą z rynku tradycyjne telefony komórkowe. Dzieje się tak, ponieważ coraz więcej internautów przegląda sieć właśnie za pośrednictwem tych urządzeń, które służą już nie tylko telefonowaniu i wysyłaniu wiadomości tekstowych. Użytkownicy nie będą chcieli korzystać ze strony, która ma ograniczone funkcje – wybiorą raczej te, z których korzystanie będzie dla nich wygodne.

Responsywność jest także nie bez znaczenia, jeśli chodzi o mechanizmy google. Największa wyszukiwarka w internecie posiada algorytmy, która chętniej promują strony RWD i umieszczają je na szczycie listy wyszukiwania. Klienci korzystają najczęściej właśnie z tej wyszukiwarki, więc jej mechanizmy powinny być dla ciebie naprawdę istotne.

Warto wiedzieć o tym, że tradycyjne witryny internetowe jeszcze nie tak dawno wypełnione były ciężkimi elementami graficznymi lub video. To powodowało, że ładowanie takich stron na ekranie urządzenia mobilnego było długie i męczące. Również połączenia internetowe dawniej nie były tak szybkie jak dziś, a same tablety i smartfony posiadały liczne ograniczenia techniczne. Strony zaprojektowane w RWD automatycznie potrafią zeskalować grafikę i inne elementy strony do wymiarów wyświetlacza. To sprawia, że cała strona ładuje się dużo szybciej, a użytkownicy zyskują miejsce, w którym warto zostać.

Strony internetowe Szczecin