Projektowanie stron internetowych

Data dodania: 05.05.2017


Przeszukując zakamarki Internetu możemy spotkać się z różnymi typami stron internetowych, przykładowo portalami aukcyjnymi i informacyjnymi, a także witrynami zajmującymi się nieruchomościami i sprzedażą. Korzystając z każdej z nich często nie zdajemy sobie sprawy, ile pracy trzeba włożyć w to, aby osiągnąć widoczny przez nas efekt. Wyjaśniamy, na czym tak naprawdę polega projektowanie stron internetowych.

Projektowanie stron internetowych można podzielić na dwie części: wizualną oraz technologiczną. Za sposobem działania, czyli technologią witryn online stoi określony kod, który definiuje przebieg każdej, nawet najmniejszej interakcji widocznej na stronie. Interakcje są możliwe dzięki liniom poleceń napisanych w specjalnych językach, przykładowo html, xhtml, php. Sprawne operowanie hipertekstowymi językami znaczników to umiejętność, którą posiadają jedynie doświadczeni specjaliści, zawodowo zajmujący się projektowaniem stron internetowych. Natomiast warstwa wizualna, czyli design to przede wszystkim zabiegi, które uatrakcyjniają daną stronę internetową i nadają jej indywidualnego stylu. Warto zaznaczyć, że projekt witryny musi być odpowiednio dobrany do specyfiki branży, dzięki czemu strona internetowa przyciąga wzrok potencjalnych odbiorców i pomaga realizować cele firmy. Coraz częściej witryny online tworzy się zgodnie z zasadami UI / UX Design. Projektowanie tego typu odbywa się z myślą o doświadczeniu użytkownika, o tym, aby poruszanie się po portalu internetowym było przyjemną interakcją. Taki efekt można osiągnąć dzięki zastosowaniu technologii, której obsługa jest intuicyjna, a jednocześnie użyteczna i funkcjonalna.

Sam proces pracy nad stroną internetową powinien rozpocząć się analizą oczekiwań oraz opracowaniem planu, jak wprowadzić je w życie. Mówiąc prościej, musimy zadecydować, czy strona ma mieć formę statyczną, czy stawiamy na użycie elementów animowanych. Przeznaczenie strony jest kluczowe podczas tego etapu, ponieważ musimy zadecydować, czy witryna ma na celu stanowić jedynie źródło informacji, czy może ma w sposób interaktywny wizualizować możliwe efekty współpracy. Każda podjęta na tym etapie decyzja zdeterminuje to, jaka technologia zostaje użyta podczas tworzenia projektu.

Odpowiednie narzędzia do projektowania portali internetowych posiada agencja interaktywna g2 team. Wyszkoleni specjaliści na pierwszym miejscu stawiają wizję klienta i w sposób indywidualny określają istotne dla niego cele. Dzięki zastosowaniu personalnego systemu zarządzania treścią, w momencie przekazania przygotowanej witryny, klient może w prosty sposób dokonać aktualizacji zawartości witryny.

Tworzenie stron internetowych to bardzo długi i skomplikowany proces, dlatego warto powierzyć to zadanie doświadczonym specjalistom i mieć pewność, że za pomocą spersonalizowanej witryny online zbudujemy świadomość naszej marki.

strony www Poznań