Czy warto jest posiadać stronę RWD?

Data dodania: 08.08.2018


O tym, że strony internetowe powinny być przystosowane do przeglądania na komputerach Czy jesteś świadom tego, że obecnie strony internetowe powinny być przystosowane do przeglądania ich zarówno na komputerach, jak i telefonach czy tabletach? Już od dłuższego czasu takie rozwiązania stanowią standard wśród osób, zajmujących się projektowaniem stron internetowych. Nie tak dawno najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie zakomunikowała, że strony tego typu będą znajdowały się wyżej wśród wyników wyszukiwania. Strony internetowe nieposiadające mobilnych wersji mogą zostać całkowicie usunięte z wyników wyszukiwania pojawiających się na urządzeniach przenośnych.

Czy słyszałeś kiedyś skrót RWD? Wyjaśnimy Ci, co on oznacza – najprościej mówiąc jest to taki sposób projektowania strony, aby była ona w automatyczny sposób dostosowana do wielkości ekranu na urządzeniu typu przenośnego. Jeszcze prościej? Nie ma problemu – chodzi o to, aby z poziomu telefonu czy tabletu strony można przeglądać równie wygodnie, jak na laptopie czy komputerze stacjonarnym. Nie mamy tutaj wcale na myśli wielkości grafik i liter – najważniejszym aspektem jest użyteczność strony. Ważne jest dostosowanie menu oraz pozostałych elementów strony do sterowania za pomocą ekranu dotykowego. Myszka i klawiatura to zupełnie inna bajka. Strona w typie RWD powinna automatycznie rozpoznawać urządzenie, na którym aktualnie przeglądasz strony i dostosować do niego wygląd portalu.

Strony internetowe Szczecin

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach przeglądanie Internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych jest bardzo popularne. Każdy kto prowadzi firmę i zrezygnuje świadomie z posiadania choćby wizytówki internetowej może bardzo dużo stracić. Wyobraź sobie, że już ponad 16 milionów rodaków jest aktywnymi użytkownikami mobilnego Internetu. Wraz z rozwojem sieci wzrastają także określone oczekiwania użytkowników co do użyteczności strony – powinna być ona prosta, przejrzysta i możliwie intuicyjna. Projektowanie stron internetowych to proces, który zawsze powinien uwzględnić te wymagania ze strony użytkowników.

Zastanawiasz się, jakie zalety wynikają z posiadania strony w RWD? Na pewno pokazujesz tym swój profesjonalizm i określasz to, że traktujesz swoją obecność w Internecie poważnie. Jest to także duże ułatwienie dla samych odbiorców, którzy w wygodny sposób będą korzystać z twojej strony – nieczytelne treści nie będą dla nikogo atrakcyjne. Posiadanie takiej strony to także większa ilość odwiedzin – Google klasuje strony RWD wyżej w wynikach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych.

Strony internetowe Poznań