Współpraca z firmą wykonującą projekt strony internetowej – poznaj jej szczegóły!

Data dodania: 23.01.2018


Jeżeli planujesz założenie firmowej strony internetowej i wybrałeś już specjalistów w tej dziedzinie, którzy zajmą się stworzeniem idealnie dobranego projektu – czas na przygotowanie dla nich treści, które w niedalekiej przyszłości powinny znaleźć się w obrębie strony. Podpowiadamy, jakich materiałów może wymagać od ciebie agencja, której zleciłeś wykonanie strony internetowej.

Kupujemy oczami, dlatego zdjęcia na stronie są tak ważnym elementem – powinny one nie tylko ilustrować samą firmę, ale również powiązane z nią tematy. Ważne jest, abyś zaprezentował potencjalnym klientom wnętrza swojej firmy, dzięki czemu zyskasz w ich oczach większą wiarygodność. Najlepsze będą oryginalne zdjęcia, wykonane na zlecenie przez profesjonalnego fotografa, jednak możesz posiłkować się również fotografiami, które można zakupić na specjalnych stronach zwanych bankami zdjęć. Takie miejsca wyróżnia fakt, że umieszczone na nich zdjęcia mogą być przez nas pobierane (kupowane), a użytek komercyjny w wielu przypadkach jest możliwy. To dużo mniejszy koszt niż zatrudnienie profesjonalnego fotografa i zorganizowanie sesji, a ponadto zdjęcia z banków fotografii są naprawdę dobrej jakości.

Projektowanie stron Poznań

Jeśli chodzi o przygotowanie treści tekstowych na stronę – dobrze jest, aby zawsze było ich raczej w nadmiarze. Najlepiej dzielić się nimi z agencją za pośrednictwem przesyłania plików – pamiętaj, aby nie formatować tekstu – tym zajmie się doświadczony grafik, który rozmieści teksty na stronie w najbardziej optymalny sposób. Takie zachowanie z twojej strony przyspieszy cały proces, ponieważ grafik nie będzie musiał dwa razy wykonywać tej samej pracy.

Jeśli chodzi o kolejne czynności, ważnym jest przygotowanie drzewa struktury strony, który będzie obejmował podział na kategorie i podkategorie. Dzięki niemu łatwo ustalicie, co ma się znaleźć w głównym menu i jego rozwinięciu.  Opisy poszczególnych działów powinny zawierać informacje o tym, co dana podstrona ma zawierać – np. informacje kontaktowe (mail, telefon, adres) na stronie kontakt.

Aby strona działała poprawnie, należy również ustalić adres mailowy, służący wysyłce wiadomości ze strony. Można go stworzyć za pomocą panelu zarządzania serwerem – znajdziesz tam zakładkę związaną z zarządzaniem kontami pocztowymi. Adresy mailowe, na które mają przychodzić różnego rodzaju zapytania ofertowe, muszą zostać połączone z odpowiednim formularzem kontaktowym na stronie. Jeżeli posiadasz już wykupiony serwer i opłacone konto – musisz przekazać dane dostępowe do serwera FTP. Ważne, aby podzielić się z takimi informacjami, jak adres serwera (IP lub słowny), nazwa użytkownika, hasło.

Pozycjonowanie stron internetowych Poznań